środa, 27 maja 2015

Jak czytamy na profilu wydarzenia "Wspólnie z Łomżyńscy Rowerzyści chcemy zwrócić uwagę na opłakany stan infrastruktury drogowej na odcinku Piątnica - Łomża, od "Starego Mostu" do stadionu miejskiego na ul. Zjazd. Brak ścieżek rowerowych, wąski chodnik, ruchliwa ulica - to nie sprzyja podróży na rowerze w jedną i drugą stronę. Wyprawa rowerem na tym odcinku nie należy do przyjemnych. Dlatego chcemy zwrócić uwagę na to jak zaniedbany jest ten odcinek i jakie stwarza niebezpieczeństwo dla rowerzystów, a także i pieszych. Jeśli się zgadzacie z nami to prosimy o dołączanie do tego wydarzenia. Wspólnie wywalczmy komfort i bezpieczeństwo dla nas samych. Wszystko na ten temat będziemy na bieżąco publikować w tym wydarzeniu."

Więcej na temat samej akcji pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/693719390774015/

 

piątek, 31 października 2014
poniedziałek, 10 marca 2014

Na pierwsze spotkanie w ramach wiosennej edycji Masy Krytycznej zapraszamy już 28 marca, godzina 18:00 - Stary Rynek w Łomży. Więcej na temat wydarzenia pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/1411483489107743/ 

Zapraszam do obejrzenia pokazu slajdów z krótkiej wycieczki rowerem po bulwarach w Łomży, Fortach w Piątnicy i Muzeum Przyrody w Drozdowie. 

niedziela, 16 grudnia 2012

W sam raz na zimowe dni, wspomnienia z wypraw rowerowych po okolicy. Film pokazuje Ziemię Łomżyńską, jej zabytki, przyrodę, oraz ciekawe miejsca. Przedstawione są takie miejsca jak Łomża, Piątnica, Jedwabne, Wizna, Drozdowo i Nowogród, oraz okolice, czyli Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Najciekawsze miejsca to Łomżyńska starówka, Muzeum Przyrody w Drozdowie, Forty w Piątnicy, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Warto tu wspomnieć również o Jedwabnem i Wiźnie, które są nierozłączną częścią historycznej Ziemi Łomżyńskiej.

wtorek, 30 października 2012

Zapraszam do oglądania filmików, które podczas jazdy rowerem nakręcił kolega Marek. 

sobota, 27 października 2012

Zapraszam do obejrzenia krótkiego nagrania z Październikowej Masy Krytycznej w Łomży. Film nagrany przez Marka (jednego z uczestników Masy) - prosto z roweru. 

wtorek, 23 października 2012
środa, 29 sierpnia 2012
Zapraszam do udzielenia odpowiedzi w ankiecie, która ma na celu zbadanie zdania opinii publicznej na temat infrastruktury rowerowej w naszym mieście. Może to okazać się przydatne w konsultacjach społecznych z Urzędem Miasta na powyższy temat.
czwartek, 19 kwietnia 2012

Na 2012 rok Łomża ma ambitny plan zrealizowania kilku kilometrów ścieżek rowerowych. Projekty przewidują:

- ul. Szosa do Mężenina - łączna długość ścieżek rowerowych wzdłuż tej ulicy niestety nie jest podana, jednak cała inwestycja zakłada przebudowę drogi od al. Legionów do granic miasta (około 1950m). Inwestorem jest Urząd Miasta przy wsparciu RPO.

- ul. Sikorskiego i Zawadzka - około 1400m - ul. Sikorskiego od ul. Wąskiej do ul. Wyszyńskiego, ul. Zawadzka od ul. Sikorskiego do ul. Mazowieckiej. Inwestorem jest firma Echo Investment budująca galerię Veneda w ramach offsetu.

- ul. Sikorskiego - około 900m - od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Inwestorem jest Urząd Miasta przy wsparciu RPO.

- bulwary nadnarwiańskie przy ul. Rybaki - około 500m - inwestorem jest Urząd Miasta przy udziale dofinansowania z RPO woj. podlaskiego.

- ul. Wojska Polskiego - 526m - na odcinku od ul. Ciepłej do ul. Meblowej, inwestorem jest Urząd Miasta. 

Z powyższego zestawienia wynika, że łączna długość ścieżek rowerowych to ponad 5km, czyli w tym roku Miasto ma szansę poszerzyć ofertę dla rowerzystów o ponad 40%. Ponadto w najbliższych latach Urząd Miasta chce uzupełnić fragmenty ul. Sikorskiego, Szosy Zambrowskiej, Poznańskiej, ul. Wojska Polskiego a także bulwary nadnarwiańskie. 

 
1 , 2 , 3
stat4u